Program VII Tygodnia Ekonomii Społecznej w małopolskich uczelniach – ponownie otrzymaliśmy zaproszenie jako wykładowcy

“Od siedmiu lat Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie we współpracy z małopolskimi ośrodkami akademickimi oraz organizacjami pozarządowymi organizuje wydarzenia edukacyjne na małopolskich uczelniach. W tym roku, w dniach 14-18 listopada studenci różnych kierunków mieli okazję nieco lepiej zrozumieć, czym jest ekonomia społeczna. Odbył się bowiem VII Tydzień Ekonomii Społecznej – wydarzenie dedykowane właśnie tej grupie osób, które być może zwiążą swe przyszłe losy z gospodarką społeczną.

Celem Tygodnia Ekonomii Społecznej jest popularyzacja wiedzy o ekonomii społecznej
w środowisku studenckim poprzez warsztaty, seminaria, wizyty studyjne w podmiotach ekonomii społecznej (PES) połączone z dyskusją z liderami i boldenon 200 pracownikami PES, debaty oksfordzkie oraz inne formy, które w sposób praktyczny, przystępny i ciekawy przybliżą przedsiębiorczość społeczną małopolskim studentom.

Tegoroczny Tydzień Ekonomii Społecznej składał się 24 wydarzeń na ośmiu małopolskich uczelniach: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Akademii Ignatianum w Krakowie, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych w: Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu oraz Tarnowie. Tak jak zeszłoroczna edycja wpisał się w szerszy format Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, trenerzy, mentorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

W sumie w dwudziestu czterech wydarzeniach zorganizowanych w ramach VII Tygodniu ES wzięło udział 743 studentów. Dziękujemy wszystkim wymienionym uczelniom za zaangażowanie
i współpracę przy tegorocznym przedsięwzięciu.”

Źródło: http://www.es.malopolska.pl/o-nas/article/vii-tydzien-ekonomii-sp/

 

Warsztaty biznesowe – podmioty ekonomii społecznej alternatywnym źródłem samozatrudnienia.

Prowadzący: Łukasz Pach, Spółdzielnia Socjalna Piąty element.

Miejsce: Instytut Pedagogiki UJ, Kraków, Ul. Batorego 12, sala konferencyjna

Czas trwania: 12.00-15.00

Liczba miejsc: 25 Rekrutacja: lukasz.hajduk@uj.edu.pl

Krótki opis działania:

Jak założyć przedsiębiorstwo społeczne i czym różni się jego prowadzenie od zarządzania „zwykłą” firmą? Na co absolutnie należy zwrócić uwagę, chcąc prowadzić przedsiębiorstwo społeczne i w jaki sposób dobrze się przygotować do tego wyzwania? Na te i na inne pytania odpowie przedsiębiorca społeczny, menedżer spółdzielni socjalnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, coach biznesu – Łukasz Pach. Spotkanie ma charakter warsztatowy i ma na celu pomóc studentom w odkryciu w sobie „ducha przedsiębiorczości społecznej”.

Pełny program: TES_program_z_opisem

 

Piąty Element jest firmą społeczną wyspecjalizowaną w obsłudze marketingowej firm, a w szczególności podmiotów ekonomii społecznej dlatego komentujemy różne wartościowe materiały,  mając na uwadze szeroki aspekt odbiorców z uwzględnieniem Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Komentarze zostały wyłączone.